Talvepealinna jõulukuusk. Foto: Monika Otrokova

Astronoomiline talv saabub 21.detsembril kell 12.02. Talvepealinna tiitli pidustused hakkavad Otepääl pihta aga pühapäeval, 20.detsembril. Otepää saab talvepealinnaks 24. korda.

„Oleme talvepealinna pidustused korraldanud arvestades COVID-19 leviku piiranguid – kõik üritused toimuvad rangelt vabas õhus ja jälgides vabariigi valitsuse korraldusi,“ sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa). „Meie sõbrad teemapealinnadest on saatnud oma virtuaalsed tervitused, mida saab vaadata Otepää valla sotsiaalmeedia kanalitest. Julgemad sõbrad on lubanud ka kohale tulla.“

Talvepealinna väljakuulutamise pidustustel on traditsiooniline talvelaat, mis algab Otepää keskväljakul kell 15. Sellel aastal on talvelaadal kohalikud kauplejad. Turul pakutakse käsitöötooteid, riideid, toidukraami ja muud head-paremat. Turulisi ootab Otepää Naisseltsi pakutav kuum glögi ja piparkoogid. Keskväljakule kerkib külatänav, kust saab soetada külarahva valmistatud käsitööd ja küpsetisi. Kell 15.30 on kavas Otepää Turismiinfokeskuse avamine, kell 16 toimub Otepää talvepealinnaks kuulutamine ning Otepää Külade Ühenduse eestvõttel valla külade tänamine ja tunnustamine. Külla tuleb ka jõuluvana. Hubast talveõhtut ilmestab Kõrsikute kontsert.

Talvepealinna avaüritused korraldab Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi, jõuluvanade ning Otepää Vallavalitsusega. Talvepealinna ametlikuks talveraadioks on Sky Plus. Talveraadio edastab infot Otepää lumeolude ja talviste ürituste kohta. Vaata lisainfot Otepääl toimuvate ürituste kohta: www.otepaa.ee või külasta Otepää Turismiinfokeskust. Otepää saab talvepealinnaks 24. korda.

Teemapealinnade tervitust saab vaadata 21. detsembril talvepealinn Otepää Youtube kanalist ja talvepealinn Otepää Facebooki lehelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga