Minister Riina Solman külastas Isabelle pardal viibivaid Ukraina peresid

Riina Solman, USA erumerejalaväelased Brad Ulick ja Chris Grendys ning rõõmsameelsed Ukraina lapsed Isabelle pardal. Foto: erakogu

Riigihalduse minister Riina Solman kohtus möödunud nädalal Tallinki laeva Isabelle pardal viibivate Ukraina perede ja lastega ning andis koos USA erumerejalaväelaste ning Lapsed Eestis Ühendusega kõigile laeval viibivatele lastele Ameerikas kogutud kingitused, nukud, autod ja koolitarbed.

„Olen tänulik ja õnnelik, et te mind täna siia kutsusite. Nii saan ka mina osaleda teie rõõmsal koosviibimisel,“ pöördus Riina Solman Ukraina laste ja lastevanemate ning vabatahtlike poole.

„Täna on siin tore üritus, kus meiega koos on Ameerika sõbrad, USA erumerejalaväelased Brad Ulick ja Chris Grendys. Enne olid nad kangelaslikud sõdurid, nüüd väljapistvad vabatahtlikud. Nemad tegid ära väga suure töö ja  tõid üle kuue tuhande kingi Ukraina lastele, mida nad Eestis laiali jagavad. Kuigi pealtnäha lihtne, polnud see kerge ülesanne. Mänguasju oli tarvis koguda, sorteerida, pakkida ja Eestisse transportida, et need siin toredatele Ukraina lastele laiali jagada. Need on uued mänguasjad ja sobivad eri vanuses lastele. See on suur rõõm, me oleme kõik südamest tänulikud!“ tunnustas Solman ja edastas eraldi tänusõnad Lapsed Eestis Ühendusele nende kevadest saadik antud suure panuse eest.

„Olen kuulnud, et teil on siin mitmeid abilisi ja toetajaid, kes aitavad, annavad nõu ning ka laevapere teeb omalt poolt kõik, et siin oleks mugav olla. Olen kuulnud komplimente siinsete toitude kohta. Olen samuti kuulnud, et siin korraldatakse põnevaid üritusi ning hoolitsetakse vaba aja veetmise osas,“ jätkas Solman.

Minister märkis, et kahjuks on aeg jätkuvalt keeruline ja ebakindel, sest keegi ei tea, mida tulevik toob. „Jälgime iga päev sündmusi Ukrainas ning näeme, et olukord läheb seal kõigele vaatamata paremaks. See teeb rõõmsaks. Oleme koos oma Ukraina sõpradega. Eesti valitsus toetab Ukraina rahvast nii Ukrainas kui ka siin Eestis. Me ei jäta teid! Au Ukrainale! Slava Ukraini!“ kinnitas Riina Solman Isabelle pardal peetud lühikeses kõnes.

Tallink Grupp ja sotsiaalkindlustusamet sõlmisid tänavu aprillis lühiajalise lepingu reisilaeva Isabelle prahtimiseks, laeva kasutatakse Eestisse saabuvate Ukraina põgenike ajutiseks majutamiseks. Sõjapõgenikele majutusteenuse pakkumisega alustati laeval Isabelle 7. aprillil. Lepingu kehtivusaeg on neli kuud, optsiooniga prahtimislepingut pikendada täiendava kahe kuu võrra ning seejärel, olenevalt vajadusest, veel kahe kuu võrra, vahendas BNS aprillis.

Laev mahutab ligikaudu 2100 inimest ning seisab püsivalt sadamas. Nende põgenike teavitamine, keda lähiajal ümber majutamine vahetult puudutab, algab esmaspäeval.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga