Porto Francole juurdepääsutee servituudi seadmisega seoses on tulnud ilmsiks võimalikud korruptsioonikuriteod, mille osas Tallinn on igasugust mõjuvõimuga kauplemist ja mistahes rikkumisi eitanud. Eesti Päevalehe uurimuse kohaselt on müstiliselt vähenenud algne servituudi tasu 770 000 eurolt 301 000 eurole ning samuti jäetud Porto Francolt sissenõudmata pea 200 000 euro suurune leppetrahv – õhus on korruptsioonihõngu.
Mõistetavalt tekitab küsimusi üle 660 000 euro suurune soodustus linna poolt, mis on üle kahe korra suurem lõplikult kokkulepitud servituudi tasust. Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsiooni liige Priidu Pärna esitas 16. jaanuaril arupärimise Tallinna linnapeale, milles soovitakse mh põhjendusi servituudi tasu kujunemise osas ja selgitusi linnavalitsuse personali ümberkujundamise osas. Samuti küsitakse arupärimises, kas servituut jääb kehtima.
Linna poolt läbi viidud siseuurimine linna juhtimises puuduseid ei tuvastanud. “Iga aasta tuleb päevavalgele mitu juhtumit. Soovime selgeid vastuseid, et teada milline on linna pikaajaline strateegia, et sarnaseid rikkumisi tulevikus ära hoida,“ lisas Priidu Pärna.
ERR-ile antud intervjuus märkis Priidu Pärna, et Porto Francole määratud tingimused on ülemäära soodsad ja sellist linna juhtimise praktikat ei ole varem esinenud, mis võimaldaks tasusid maksta tagantjärele ning leppida kokku leppetrahvide tasumata jätmises. „Miks ei ole Tallinna linnapea võtnud poliitilist vastutust Tallinnas toimuva eest?” küsib Priidu Pärna