Komisjon hakkab arutama ettepanekut alandada digimeedia käibemaksu

Tõnis Lukas. FOTO: Tairo Lutter/POSTIMEES

Riigikogu kultuurikomisjon hakkab arutama kultuuriminister Tõnis Lukase ettepanekut langetada digiväljaannete käibemaksu üheksale protsendile, samas pole veel teada, millal ettepanek komisjoni päevakorda jõuab.

Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must ütles BNS-ile, et komisjonil on kindlasti plaanis ettepanekut arutada, kuid praeguse seisuga pole veel paigas kuupäev, millal komisjon Lukase ettepanekut arutama hakkab. “Kindlasti ei juhtu see järgmise nädala jooksul,” täpsustas Must.

Must sõnas, et tema isiklikult “suhtub ettepanekusse sümpaatiaga”.

“Komisjoni nimel ei julge ma välja öelda, kuhu me [kultuurikomisjon] aruteludega välja jõuame,” lisas ta.

“Eestikeelne ajakirjandus on rahvuskultuuri üks tugitaladest. Selle püsimiseks on oluline kindlustada tema majanduslik alus. See on aga ohus. 2020. aastal pingutan ma edasi selle nimel, et esiteks vähendada ostjate hulga suurendamiseks e-ajakirjade ja e-ajalehtede, nendega koos ka e-raamatute, käibemaksu üheksa protsendini ja teiseks panna välismaised internetiplatvormid maksma nii siinsel reklaamiturul osalemise eest kui ka meie väljaannete sisu kasutamise eest, et raha ei läheks Eestist ja siinsest ajakirjandusest välja,” kirjutas Lukas sotsiaalmeedias.

Lukas ütles, et on vastavad ettepanekud eelmisel aastal juba ka ametlikult esitanud. Sama ettepaneku on ka teinud Eesti Meediaettevõtete Liit. 2017. aastal soovitas liit (tollase nimega ajalehtede liit) Eesti valitsusel maksulangetus ajalehtede digitellimustele ära teha Eesti Euroopa Liidu eesistumise perioodil. Paberväljaannete käibemaks on praegu üheksa protsenti, kuid digitaalsete väljaannete käibemaks 20 protsenti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga