Riigikogu kiitis esmaspäevasel täiendaval istungil heaks avalduse ÜRO globaalse ränderaamistiku kohta. Avalduse heakskiitmise poolt oli 41 riigikogu saadikut ning vastu oli 27. Erapooletuid ei olnud. Eriti palju küsimusi tekitas Reformierakonna käitumine, kelle saadikud otsustasid saalist enne otsustavat hääletust lahkuda.
Avalduse poolt hääletasid Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikud. Lisaks toetasid avaldust Margus Tsahkna ja Monika Haukanõmm.
Eelnõu vastu hääletasid rändepaktiga liitumist valitsuses takistanud Isamaa, keda toetasid riigikogu saalis ka EKRE ja Vabaerakonna saadikud ning neli fraktsiooni mittekuuluvat saadikut. Eriti küsitava jänesehaagi tegi varem rändeleppele resoluutselt vastu olnud EKRE. Nimelt asusid nad toetama Reformierakonna ettepanekut jätta küsimuse otsustamine Vabariigi valitsusele. Seda vaatamata teadmisele, et peaminister Jüri Ratas otsustaks seejärel küsimuse hääletusele panna. See oleks aga tähendanud, et SDE ja Keskerakonna 10 häälega Isamaa 5 hääle vastu oleks valitsus rändelepet toetanud.
Reformierakondlased ei hääletanud. Seda vaatamata erakonna esimehe Kaja Kallase sõnadele, et erakond toetab ÜRO rändepaktiga liitumist. Eesti Uudised on varem kirjutanud, et mõjukad reformierakondlased eesotsas Jürgen Ligiga soovisid selle käiguga enda sõna maksma panna.
Avalduses on kirjas, et ÜRO globaalne ränderaamistik on õiguslikult mittesiduv koostööraamistik, seda on rõhutanud ka Eesti Vabariigi õiguskantsler. See on ÜRO liikmesriikide poolt ühiselt läbi arutatud deklaratsioon, mis annab võimaluse parandada rahvusvahelist rändealast koostööd, sealhulgas ennetada ebaseaduslikku rännet ja võidelda inimkaubanduse ja -smugeldamisega ning kaitsta Eesti inimeste õigusi välisriikides.
Riigikogu rõhutab avalduses globaalses ränderaamistikus esile toodud vääramatut põhimõtet, et igal riigil on õigus kujundada oma rändepoliitikat ise kooskõlas rahvusvahelise õigusega. Avalduses tuuakse välja globaalse ränderaamistiku põhimõtted, mida riigikogu rõhutab.
Riigikogu väljendab lootust, et globaalses ränderaamistikus nimetatud eesmärgid aitavad kaasa ebaseadusliku rände vastu võitlemisele ja selle vähendamisele, leevendades muuhulgas negatiivseid tagajärgi selle ohvrite jaoks. Avalduse kohaselt toetab riigikogu ränderaamistiku vastuvõtmist.
Muudatusettepanekuid läbi vaadates leidis 86 poolthäälega toetust Vabaerakonna fraktsiooni ettepanek asendada avalduse teise lõigu alguses sõnad „Globaalne ränderaamistik rõhutab“ nii, et teise lõigu sõnastus on järgmine: „Eesti Riigikogu rõhutab Raamistikus esile toodud vääramatut põhimõtet, et igal riigil on suveräänne õigus kujundada oma rändepoliitikat ise kooskõlas rahvusvahelise õigusega.“