Ratas: kahtlustuse saanud volikogu liikmed ei saa oma kohtadel jätkata

Peaminister Jüri Ratas teatas tagasiastumisest. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Keskerakonna juhatus arutas reedel Narva volikogu liikmetele esitatud kahtlusi ning otsustas, et kahtlustuse saanud inimesed peavad uurimise ajaks peatama volikogu liikme staatuse ning taanduma juhtivatelt kohtadelt ka linnaasutustest.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pressiteate vahendusel, et vastavalt Keskerakonna põhikirja punktile 14.3 otsustas juhatus, et toimingupiirangu rikkumises kahtlustuse saanud või kriminaalkorras süüdi mõistetud Narva Linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed ei saa jätkata volikogu liikmetena.

Juhatuse otsuse järgi ei saa kahtlustatud jätkata tööd juhtivatel kohtadel Narva linnasüsteemis, sealhulgas Narva linnaasutustes, kuniks nende vastu esitatud kahtlustused pole ära langenud. “Samuti tegi juhatus ettepaneku valida Narva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimeheks ning linnavolikogu esimehe ja aseesimehe kandidaatideks inimesed, kes pole korruptsioonikahtlustustega seotud,” sõnas Ratas.

Ratas lisas, et tema juhitud Keskerakond ei salli korruptsiooni mitte ühelgi kujul. “See on terve ühiskonna probleem, mille väljajuurimisse peavad aktiivselt panustama nii õiguskaitseorganid, poliitikud kui kõik inimesed. Avalikke vahendeid tuleb alati kasutada läbipaistvalt, lähtuvalt inimeste ühistest huvidest ning vältides huvide konflikti,” märkis Ratas. “Narva elanikud väärivad ausat, läbipaistvat ja ühistest huvidest lähtuvat linnajuhtimist.”

Keskerakonna juhatus palus Narva piirkonna juhatusel lähipäevil koguneda, et arutada erakonna juhatuse otsuse täitmiseks vajalikke samme.

Keskerakonna põhikirja punkt 14.3 ütleb, et omavalitsuse volikogu Keskerakonna fraktsioon juhindub oma tegevuses erakonna põhikirjast ja programmist ning kongressi, erakonna volikogu, erakonna juhatuse, erakonna piirkonna juhatuse ja erakonna osakonna juhatuse otsustest.

Keskkonnaminister Siim Kiisler
Foto: IISD/ENB | Kiara Worth

Narvas juhtunu kohta küsiti kommentaari ka keskkonnaminister Siim Kiislerilt (Isamaa), kes ütles Delfile, et Isamaa on läbi aastate rääkinud, et probleeme on nii Narvas kui Tallinnas ning oleme seda rõhutanud. Meie viimane kohalike omavalitsuste kampaania ütles slegelt, et see on kõige olulisem probleem. Elu on näidanud kohe ka väga vahetult peale kohalike omavalitsuste valimisi, et see tõesti on probleem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga