Jüri Luik osales von der Leyeni lahkumistseremoonial

Kaitseminister Jüri Luik vestlemas Saksamaa endise kaitseministri Ursula von der Leyeniga. Foto: Kaitseministeerium

Kaitseminister Jüri Luik osales eile Saksa endise kaitseministri Ursula von der Leyeni ametist lahkumise tseremoonial Berliinis, millest võtsid teiste seas osa ka liidukantsler Angela Merkel ja uus kaitseminister Annegret Kramp-Karrenbauer, vahendas Kaitseministeerium.

Kaitseminister Luik tänas von der Leyenit panuse eest NATO kohaloleku suurendamisel alliansi idatiival ja andis üle kaitseministeeriumi 1. klassi teenetemärgi. Von der Leyen tõi oma kõnes muuhulgas välja hea koostöö Eestiga, meenutades ministrite vahelisi arutelusid ja meie toetust digitaliseerimise- ja kübervaldkonnas, mida ta oma ametiajal Bundeswehrile eeskujuks seadis.

Liidukantsler Angela Merkel ja uus kaitseminister Annegret Kramp-Karrenbauer märkisid oma kõnedes von der Leyeni ametiaega mahtunud Saksamaa kontingendi saatmise Leetu ja Bundeswehri moderniseerimise käivitamise.

Eestil on Saksmaaga tihe sõjaline koostöö. Saksmaa üksused on regulaarselt viibinud Eestis erinevatel õppustel, samuti panustab Saksamaa aktiivselt NATO õhuturbe missiooni. Mitmed Eesti ohvitserid ja allohvitserid on oma sõjalise hariduse saanud Saksmaal või täiendanud ennast seal asuvates koolides, sealhulgas NATO koolis Oberammergaus.

Juulis valis Euroopa Parlament Ursula von der Leyeni Euroopa Komisjoni järgmiseks presidendiks. Eile Berliinis aset leidnud tseremoonia lõpetuseks mängis Bundeswehri orkester von der Leyeni soovil Euroopa hümni ja ansambel Scorpionsi pala Wind Of Change.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga