EL-i ministrid jõudsid käibemaksu direktiivi muudatuses kokkulepele

Rahandusminister Toomas Tõniste kinnitab, et riigireitingu tõstmine näitab Eesti majanduspoliitika õiget suunda. FOTO: MIHKEL MARIPUU/EESTI MEEDIA

Euroopa Liidu majandus- ja rahandusnõukogu teisipäevasel kohtumisel leppisid euroala rahandusministrid kokku mitmes käibemaksu direktiivi muudatuses.

Rahandusminister Toomas Tõniste sõnul oli maksude mõttes tegemist eduka kohtumisega, kuna kokkulepe saavutati terves reas käibemaksu ettepanekutes. “Näiteks leppisid rahandusministrid kokku käibemaksusüsteemi kiirlahenduste eelnõude paketi. Eelnõudega kehtestatakse ajutised kiirlahendused, mis peaksid kehtima, kuni rakendub lõplik käibemaksusüsteem ja mille eesmärgiks on vähendada käibemaksupettusi,” märkis minister pressiteate vahendusel.

Ajutised kiirlahendused on ette nähtud neljas valdkonnas, mille puhul on käibemaksureeglite ühtlustamine ja lihtsustamine vajalik juba enne lõpliku süsteemi rakendumist.

Rahandusministrid kuulasid ka komisjoni ettepanekuid rahapesu järelevalve raamistiku tõhustamiseks, millele järgnes arutelu. Tõniste sõnul võtab Eesti võitlust rahapesu vastu väga tõsiselt ja toetab Komisjoni välja pakutud lühiajalisi meetmeid rahapesu tõkestamise parandamiseks. “Pikaajaliste meetmete osas oleme valmis kaaluma ühtse rahapesu järelevalve loomist, kuid soovime enne seda rohkem teavet asutuse pädevuse ja õigusliku aluse kohta,” ütles minister.

Tõniste tõstatas arutelul küsimuse ka rahapesu mõiste ülevaatamisest, kuna senine kogemus on osundanud, et praegune definitsioon võib rahapesu asjade uurimisel olla kitsaskohaks.

Esmaspäevasel eurorühma kohtumisel arutasid rahandusministrid eelarve automaatsete stabilisaatorite rakendamist ning mõju majandus- ja eelarvepoliitika elluviimisel, samuti anti regulaarne ülevaade euro vahetuskursi arengutest. Eurorühma kaasavas formaadis arutati Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi, laenuinstrumentide uuendamist ning ESMi rolli kriisiennetuses ja -juhtimises.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga