Isamaa teeb Rakveres ettepaneku loobuda ajutiselt kohatasu küsimisest lasteaedades ja huvikoolides

Vabariigi Valitsuse on kehtestatud piirangud ning andnud soovituse lapsi ilma tungiva vajaduseta lasteaeda mitte saata.

Rakvere linnavolikogu Isamaa fraktsioon teeb ettepaneku peatada linna munitsipaallasteaedades ja huvialakoolides vanemate poolt tasumisele kuuluva osa eest tasumine.

Tulenevalt Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest ja peaministri üleskutsest lapsi ilma tungiva vajaduseta lasteaeda mitte saata, teeb Rakvere Linnavolikogu Isamaa fraktsioon ettepaneku Rakvere linna munitsipaallasteaedades ja huvialakoolides vanemate poolt tasumisele kuuluva osa eest tasumine peatada.

„Meil on korraline volikogu istung sel kolmapäeval, 17 märtsil ja loodan, et meie ettepaneku volikogu päevakorda võtmine ja arutamine on adekvaatne reaktsioon asja Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud piirangutele,“ ütles linnavolikogu sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Pruler.

„Praegu on veel piisavalt aega, et linnavalitsus jõuaks meie ettepaneku suhtes oma seisukoha kujundada, vajadusel seda täiendada ja selle volikogule edastada. Leiame, et Rakvere linnavalitsus võiks kaaluda analoogse otsustuse vastu võtmist ka linnavalitsuse lepingupartnerite osas erasektorist, kes osutavad lastehoiu ja lasteaia teenuseid. Nii oleks kõik lapsevanemad koheldud võrdsetel alustel,“ lisas Pruler.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga