Isamaa: Tallinna Linnavolikogu naaseb Savisaare aegadesse

Mihhail Kõlvarti umbusaldamisavalduse arutamine viib Tallinna linna tagasi Edgar Savisaare aegadesse. Kollaaž: Tallinn/Isamaa

Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsiooni sõnul näitab teisipäeva varahommikuks kokku kutsutud erakorraline istung, et Tallinna volikogu üritatakse viia ajas tagasi Savisaare aega.

Isamaa, Reformierakonna ja Eesti 200 fraktsioonide liikmed esitasid umbusalduse avalduse Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartile (KE) liikluskaose eest 7. septembri istungil. Istungi lõpus teatas volikogu esimees Maris Sild (SDE), et umbusaldusavalduse hääletus toimub 12. septembri varahommikul kell 8.30.

Isamaa fraktsiooni esimehe Karl Sander Kase sõnul on elementaarne, et istung korraldatakse ajal, mil osaleda saavad kõik volikogu liikmed ning linnapea selgitusi saavad jälgida ka Tallinna elanikud. „Keskerakonna ladviku nõudmisel ja sotsiaaldemokraatide vaikival heakskiidul toimub aga põhjendatud kriitika vaiba alla lükkamine ja varjamine. Selline tegevus meenutab perioodi, mil Edgar Savisaar oli Tallinna linnapea ja tegi kõik selleks, et opositsiooni tasalülitada,“ ütles Kase.

Tema sõnul võib olla sellise otsuse põhjuseks Mihhail Kõlvarti ebakindlus. „Keskerakonna kongress näitas, et erakond on pooleks. Kõlvart üritab tagada, et ükski keskerakondlane umbusaldushääletusele kohale ei ilmuks. Vastasel juhul on oht, et nad ei toeta tema jätkamist linnapeana,“ rääkis Kase.

Isamaa fraktsiooni aseesimees Tarmo Kruusimäe meenutas, et volikogu esimehe Maris Silla teod lähevad vastuollu tema varasemate sõnadega. „Maris Sild teatas pärast volikogu esimeheks valituks osutumist, et soovib teha Tallinna Linnavolikogu senisest veelgi kaasaegsemaks ja avatumaks.  Värske volikogu esimees Sild reetis oma ideaalid enne kui päike loojus. Enese kehtestamine ja opositsioonile koha kätte näitamine nagu vanadel „headel“ [Toomas] Vitsuti aegadel ei ole midagi uut, vaid unustatud vanad trikid, mis näitavad, et kahjuks on halvad ajad Tallinnas tagasi,“ rääkis Kruusimäe.

Umbusaldusavalduse tekstiga on võimalik tutvuda SIIN.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga