FOTOD ja VIDEO: Urmas Reinsalu: automaks on valelik poliitika ja me ei lase seda endale peale suruda!

Urmas Reinsalu avakõne "Automaksule pidurit!" meeleavaldusel.

Isamaa esimehe Urmas Reinsalu kõne meeleavaldusel „Automaksule pidurit!“ 11. septembril 2023 Toompea lossi ees.

Armas Eesti rahvas, head autoomanikud.

Praegu, nendel minutitel, näete, nende akende taga, kogunevad tänased Eesti valitsejad – Reformierakonna, Eesti 200 ja sotsiaaldemokraatide juhid – koalitsiooninõukogu koosolekul ja arutavad seda, kuidas Eestis kehtestada täiendavaid makse. Meie sõnum on üks ja selge: Eesti rahvas, Eesti ettevõtjad, Eesti pered ei vaja uusi makse. Ei uutele maksudele!

Välja on käidud idee kehtestada Eestis automaks, et koguda kokku Eesti tarbijatelt, Eesti autoomanikelt 120 miljonit eurot järgmise aasta suvest. Sellele ettepanekule on Eesti rahvas öelnud läbi allkirjade kogumise – ja ma tunnustan Eesti Autoomanike Liitu selle vapra võitluse eest. Elagu Eesti Autoomanike Liit! – ligi kaheksakümmend tuhat allkirja. Eesti rahvas ütleb selge „Ei!“ automaksule ja ütleb selge „Ei!“ valetavale poliitikale. Kõik nad, kes täna on võimul ja istuvad seal toas, ütlesid, et uusi makse ei tule. Ja nüüd nad kehtestavad neid Eesti inimeste tahtest valedega üle sõites. Valed ei lähe läbi!

Siinsamas meeleavaldusel ma rääkisin ühe härraga, kes on siin koos oma 82-aastase emaga, keda hooldamas ta käib autoga. Meile öeldakse, et autode kasutamine suurendab ökoloogilist jalajälge ja maksu eesmärk on see, et inimesed loobuksid autodest, loobuksid oma elulaadist, loobuksid Eestis liikumisvabadusest. Me ütleme sellele jäiga „Ei!“

See on meie riik, meie vabadus. Me oleme siin maal peremehed ja meil on õigus liikuda autodega, mis on ostetud meie endi raha eest, mille pealt on makstud juba maksud. Nii lihtne see elu ongi.

Sõbrad, see võitlus saab olema väga raske. Nad tahavad selle maksu kehtestada, vajadusel sidudes selle seaduse valitsuse usaldusega. Kuid Isamaa annab lahingu ja me ütleme, et rakendame selleks kõiki vahendeid, et automaksu Eestis ei tule. Eesti ei vaja seda uut maksu, mille eesmärk on piirata meie liikumisvabadust ja mille eesmärk on võtta meilt juba järgmisest aastast üle saja miljoni euro.

Automaksule pidurit! Olgu see meie teade Toompea lossi, nendele, kes istuvad seal koalitsiooninõukogu laua taga, ja üle terve Eestimaa. Kui me oleme tugevad, kui me seisame enda eest ja mitte keegi maailmas ei seisa meie eest, kui me seda ise ei tee, siis me surume oma tahte läbi ja me sunnime nad taganema. „Ei automaksule!“ on meie tänane teade Toompea lossi eest.

Me ei lase valetavat poliitikat endile peale suruda. Me seisame sellele vastu ja kaitseme oma vabadust ja kaitseme oma õigusi. Me ei müü neid maha. Aitäh kõigile, et te olete täna kokku tulnud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga