Isamaa Saaremaa piirkond ja valimisliit Saarlane alustavad koostöökõnelusi

Isamaa Saaremaa piirkonna esimehe Kaido Kaasiku hinnangul on suund tsentraliseerimisele inimesi võimust võõrandanud ning sündiva liidu eesmärk on Saaremaa vald inimestele tagasi anda. Foto: Kaido Kaasiku erakogu

Isamaa erakonna Saaremaa piirkond ja valimisliit Saarlane asuvad läbirääkimistele, et minna 2021. aasta kohalikele valimistele vastu ühise nimekirjaga.

Isamaa erakonna Saaremaa piirkonna esimees Kaido Kaasik näeb kahel seltskonnal suur ühisosa. “Meie ühised arusaamad valla tulevikust ja tänastest kitsaskohtadest loovad hea pinnase edasiseks koostööks. Saaremaa eripärasid arvestades on jõudude ühendamine mõistlik ja kohalike inimeste huvides. Valla ühinemine ja suund tsentraliseerimisele on inimesi võimust võõrandanud. Sündiva liidu eesmärk on Saaremaa vald inimestele tagasi anda,” sõnas Kaasik.

Valimisliidu Saarlane fraktsiooni esimees Vello Runthali sõnul on liit seisnud volikogus Saaremaa eri osade ühtlase arengu eest. “Oleme püüdnud suunata võimulolijate tähelepanu siinse inimese poole. Sellest hoolimata on näha, et paljude saarlaste kõhklused valla ühinemise suhtes on saanud kinnitust. Samas ei ole realiseerunud loodetud positiivne pool ega paranenud kohaliku elu juhtimise kompetentsus. Peame oluliseks seda muuta ning ühendatud jõududega paraneb ka võimalus selle saavutamiseks,” nentis Valimisliidu Saarlane fraktsiooni esimees Vello Runthal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga