Kohalike valimiste esialgsete tulemuste põhjal parandasid võrreldes 2017. aasta kohalike valimistega tulemust Isamaa ja EKRE, kehvema tulemuse tegid Keskerakond, Reformierakond ja SDE.
Üle-eestiliselt jäi Isamaa toetus 8,4 protsendi juurde, mis on parem nii sotsiaaldemokraatide kui Eesti 200 kandidaatide valimistulemusest.
„Järgnevatel päevadel toimuvad üle Eesti koalitsiooniläbirääkimised. Kutsun teid üles olema aktiivsed osalejad, et Isamaa hakkaks kujundama kohalikku elu paljudes omavalitsustes. Tänan kõiki panustamise eest kampaaniasse. Reitingutest kõrgem tulemus näitab taaskord, et Isamaa tugevus on meie tublid kandidaadid,“ märkis Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder esialgseid tulemusi kommenteerides.
Isamaa võitis valimised kuues omavalitsuses. Rakvere linnas valiti volikogusse kaheksa Isamaa kandidaati, keda toetas 35,6 valijatest, Muhu vallas kogus Isamaa erakond koguni 77,4 protsenti toetusest, mis tähendab 13 kohta volikogus. Viljandi vallas saavutas erakond 45,5-protsendilise toetuse ja 13 kohta volikogus, Elva vallas toetas Isamaad 27,6 protsenti valijatest, mis tagas volikogus kaheksa kohta. Jõgeva vallas jäi toetus 27 protsendi juurde, mis võrdub kaheksa kohaga volikogus, Kohilas toetas Isamaa kandidaate 43 protsenti valijatest, ja see tähendab volikogus kümmet mandaati.
Lisaks saavutasid Isamaa kandidaadid 2017. aastal toimunud valimistega võrreldes parema tulemuse nii mõneski teises omavalitsuses.