Isamaa fraktsiooni juht Mart Luik: turgutame siseturismi pealinnas soodsamate parkimistasudega

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik. Foto: Taavi Liivo

Leevendamaks ettevõtluse olukorda tegi Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsioon linna 2021. aasta eelarvesse ettepaneku kehtestada erakorraliselt vanalinna ja südalinna piirkonnas 50 protsendi suurune parkimissoodustus, et inimestel oleks täiendav motivatsioon Tallinna turismipiirkonda külastada.

Tallinna ettevõtted nii vanalinnas kui kesklinnas on koroonakriisis üks enim kannatada saanud valdkondi. Välisturistid pole siia pandeemia pärast pääsenud ja siseturistid on pigem eelistanud teisi piirkondi.

Eesti elanikud ei sattu tihti Tallinna vanalinna ja südalinna. Selle takistuseks on ka Euroopa ühed kõrgemad parkimistasud. Samas tegutseb pealinnas suur hulk turistidest sõltuvaid ettevõtjaid, kelle ellujäämine selles kriisis on Tallinnale väga oluline. Tallinn on küll COVID-19 meetmena kehtestanud oma pindadel tegutsevatele ettevõtetele üürisoodustused, kuid suur osa vanalinna ettevõtjatest ei tegutse linna pindadel ja neil pole sellest meetmest mingit kasu.

„Selleks, et suunata sisetarbimist ja motiveerida siseturismi Tallinnas tuleb kehtestada vanalinna ja südalinna tsoonis 50 protsendi suurune parkimissoodustus. Kuivõrd Tallinnas on Euroopaga võrreldes väga kallis parkimine, siis parkimissoodustuseta kohalikud elanikud siia autoga ei kipu. Kuigi linn pikas plaanis motiveerib kasutama keskkonnasõbralikumaid liikumisviise, siis erakorralise meetmena tuleb praegu teha soodustus ka autojuhtidele,“ ütles Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Mart Luik.

Isamaa fraktsioon on Luige sõnul teinud Tallinna 2021. aasta linnaeelarvesse veel koroonakriisi leevendavaid ettepanekuid. Näiteks ettepanek osta koolilastele distantsõppeks 1000 arvutit, pidades silmas eelkõige paljulapselisi peresid, kellele mitmete arvuti soetamine ei pruugi olla jõukohane. Kuid õppetöö ei tohiks selle pärast kannatada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga