Euroopa Rahvapartei noored: Valgevenes tuleb korraldada uued valimised koos rahvusvaheliste vaatlejatega

Isamaa noorteühenduse välissekretär Jevgeni Garmaš FOTO: Taavi Liivo

Euroopa Rahvapartei liikmete noortekogusid koondav YEPP (Youth of the European People´s Party) võttis vastu 28 liikmesorganisatsiooni ühisavalduse, milles mõistetakse hukka inimõiguste rikkumine ja vägivald rahumeelsete meeleavaldajate vastu. Ühtlasi kutsutakse üles Valgevenet viima läbi uusi valimisi koos rahvusvaheliste vaatlejatega, et tagada õiguskord ning ausad ja läbipaistvad valimised.

Isamaa Noorteühendus ResPublica välissekretär Jevgeni Garmaši sõnul läksid inimesed 9. augustil toimunud Valgevene presidendivalimistel valima demokraatiat ja vabadust. „Küsitavad valimistulemused, mille kohaselt võitis valimised Lukašenka, on pälvinud avaliku hukkamõistu. Lootus demokraatiale ning vabale ühiskonnale on rikutud vahistamiste ja jõu kasutamisega rahumeelsete meeleavaldajate vastu.“

„Selles ühises avalduses mõistavad Euroopa noored hukka vägivalla ning nõuavad ebaseaduslikult vahistatud isikute vabastamist. Kutsume Valgevenet üles korraldama uusi valimisi, mida oleksid lubatud jälgima rahvusvahelised vaatlejad. Kõigi kodanike huvides on vabade ja õiguspäraste valimiste tagamine,“ kirjeldas Garmaš vastu võetud ühist avaldust, millele on alla kirjutanud 28 riigi noorteühendused.

YEPP (Youth of the European People´s Party) on Euroopa Rahvapartei noorteühendus, mis koondab 63 paremtsentristlikku poliitilist noorteühendust 39 Euroopa riigist.

Poliitilise avalduse terviktekst: https://youthepp.eu/news/withbelarus-statement-on-situation-in-belarus-from-youth-of-the-european-peoples-party/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga