FOTO: EPP Kongress Zagreb 2019

Euroopa Parlamendi suurima fraktsiooni Euroopa Rahvapartei (EPP) julgeoleku- ja kaitsevaldkonna juhid ja liikmed kogunevad esmaspäeval Tallinnas konverentsile “Tugevam Euroopa: Euroopa Liidu kaitse ja julgeolek”.

Konverentsil teevad ettekanded kohtumise algataja, Euroopa Parlamendi liige, endine Kaitseväe juhataja Riho Terras (Isamaa), välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ning Euroopa Rahvapartei juht Manfred Weber. Ürituse kaasjuhiks on EPP välispoliitika asejuht Željana Zovko.

Konverentsi avalik osa algab kell 15.00

Manfred Weberi, Urmas Reinsalu ja Riho Terrase ühine pressikonverents Hotel L´Embitus (Lembitu 12, Tallinn) algab kell 15.40.

Venemaa ebaseaduslik agressioon ja sõjategevus Ukraina vastu muutis drastiliselt geopoliitlist olukorda.  Konverentsi eesmärk on arutada ja pakkuda lahendusi Euroopa riikide julgeoleku tagamiseks, kaitsetööstuse arendamiseks ning otsustusprotsesside kiirendamiseks. Ühtlasi käsitletakse põhjalikult Läänemere julgeolekuolukorda.

Riho Terrase sõnul peavad Euroopa riigid tagama enda kodanike julgeoleku. “Julgeolek ei ole tasuta. 2014. aastal seadsid NATO riigid kaitsekulude eesmärgiks 2% SKT-st, kuid seda pole suudetud tänaseks täita. 2% peaks olema miinimumtase ning tänast julgeolekupilti vaadates võiks see põrand kerkida 3% protsendini SKT-st,” ütles Terras.

Manfred Weberi sõnul räägivad kõik kaitsevõime suurendamise olulisusest, kuid konkreetseid ettepanekuid on vähe. “Euroopa Komisjon peab seadma ühtsed standardid relvade ja laskemoona tootmiseks ning ekspordiks,” rääkis Weber.

Euroopa Rahvapartei on paremtsentristlik Euroopa erakondade liit, mis ühendab kristlik-demokraatlikke ja konservatiivseid Euroopa erakondi. Eestist kuulub ainsana EPP ridadesse Isamaa Erakond.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga