Eksperdid tutvustavad Soomest Eestisse tagasipöördumise suundumusi ja naasmist toetavaid teenuseid

Soome Lipp. Foto: Scanpix/Tairo Lutter/POSTIMEES

6. detsembril kell 9.30-16.00 toimub Riigikogu konverentsisaalis rahvastikuminister Riina Solmani algatusel tagasirändepoliitika seminar „Ootame teid!“, mis käsitleb Soomest Eestisse naasmise suundumusi ning riigi poolt tagasipöördujatele pakutavaid toetavaid teenuseid. Seminaril saavad sõna teadlased ja eksperdid, kes tutvustavad viimaste uuringute tulemusi. Paneelaruteludes püütakse välja selgitada, kuidas riik saaks meie inimeste naasmisele omaltpoolt tuult tiibadesse puhuda.

Soome iseseisvuspäeval on tähenduslik arutleda tuhandete Soomes elavate eestlaste ja nende Eestisse tagasipöördumise üle. Soome tugevam majandus on pakkunud tööd ja teenistust ligi 70 000 Eesti inimesele, keda ootame tagasi, sest meie ühiskond ja majandus vajab neid.  Värskest uuringust ilmneb, et ligikaudu 50 000 Soomes ametlikult või seal 20 000 pendelrände korras asuvat eestlast ei ole omaks võtnud soome identiteeti, vaid pigem tajuvad nad kodunt eemalolekut ajutisena. Kui paljud neist on valmis tagasi pöörduma?

Seminari avab rahvastikuminister Riina Solman, kelle sõnul peab Eesti paremini valmis olema tagasipöördujate vastuvõtmiseks ning nende muredega tegelemiseks. „Minu peamine sõnum rahvuskaaslastele välismaal on, et kõik meie inimesed on Eesti ühiskonnale olulised ning alati koju tagasi oodatud. Seminaril otsime vastuseid küsimustele, mida teha, et meie inimesed koju naaseksid; mida saab teha omavalitsus, mida riik, mida kogukond – ja mida peaksid nad tegema üheskoos?“ Tagasirände tendentse tutvustavad akadeemik Tiit Tammaru, Keiu Telve (PhD) ning piirkondlike arenguvõimalusi Riigikogu Arenguseirekeskuse juhataja Tea Danilov. Aruteluringides otsivad lahendusi ettevõtluse ja maaelu arengu eksperdid. Päeva juhib Neeme Raud.

Programm on toodud allpool.

Seminarist tehakse otseülekanne Riigikogu kodulehel.

Riigikogu hoonesse sisenemiseks on vajalik eelnev registreerimine: https://www.siseministeerium.ee/et/R.S.V.P 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga