Tallinki kolmest Tallinna hotellist kaks jäävad tühjalt järgmist suve ootama, ühes algab aga remont. Mis saab sadadest hotellitöötajatest, kes peagi töö kaotavad, on ebaselge. Eesti hotellinduses on algamas pime aeg, kirjutatakse tänases Õhtulehes.
Tallink andis nädala alguses teada, et ettevõte plaanib suuremahulisi koondamisi. Ühtlasi tehti ka ettepanek, et riik taasalustaks töötukassa palgameetmega turismisektorile vähemalt käesoleva aasta lõpuni.
Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul on Tallink üks Eesti suurimaid tööandjaid ning kahtlemata on tegemist strateegiliselt olulise ettevõttega. “See on üks põhjustest, miks valitsus otsustas Tallinkit kevadel laenuga toetada. Sellele lisaks oli oluline kevadine töötukassa palgahüvitis, mis aitas säilitada tuhandeid töökohti.” Samas tõdeb ta, et riigi abi ei saa lõputult kesta. “Selliste otsuste puhul tuleb silmas pidada ka pikaajalisi tagajärgi. Riik ei saa pikaajaliste erimeetmetega töökohti lõputult säilitada.”
“Igasugused toetusmeetmed peavad olema ajutise loomuga. Eesti huvides ei ole tekitada ettevõtteid, mis sõltuksid ainult riigipoolsest abist. See toob kaasa õpitud abituse, moonutab konkurentsi ja toob maksumaksjale ainult täiendavaid kulusid. Ühel hetkel peame me naasma parempoolse majanduspoliitika põhimõtete juurde, milleks on vaba turg, konkurents ja ettevõtja omavastutus.”
Ta lisas, et parim viis ettevõtete toetamiseks ja majanduskahjude ära hoidmiseks on see kui Euroopa Liit ja meie lähiriigid pingutavad maksimaalselt selle nimel, et tagada majandustegevuse võimalikult normaalne toimimine.
Loe täispikka lugu tänasest Õhtulehest