Aivar Kokk valiti Jõgeva vallavolikogu esimeheks

Aivar Kokk esimestel minutitel pärast Jõgeva vallavolikogu esimeheks valimist Foto: Jaan Lukas

28. mail toimunud Jõgeva vallavolikogu istungil valiti Jõgeva vallavolikogu uueks esimeheks Jõgeva vallast võrsunud majandustegelane ja poliitik Aivar Kokk (Isamaa), kes on ka Riigikogu rahanduskomisjoni esimees. Jõgeva uus vallavanem on Tiit Lääne (valimisliit Uus Jõgeva).

2017. aastast valitses Jõgeva valda Eesti Keskerakonna, Eesti Reformierakonna ja Eesti Sotsiaaldemokraatliku erakonna koalitsioon. Möödunud nädalal moodustasid uue koalitsiooni kahekümne seitsmest vallavolikogu liikmest kuusteist. Pärast senise vallavolikogu esimehe Margus Kase (Reformierakond) umbusaldamist valiti 18 poolthäälega uueks vallavolikogu esimeheks Aivar Kokk.

Aivar Kokk on võrsunud Luua külast, lõpetanud Oskar Lutsu nimelise Palamuse Keskkooli ja Tallinna Polütehnilise Instituudi. Ta töötas Jõgeva EPT-s ehitusjuhina, rajas ehitusele spetsialiseerunud ettevõtte AS Gobra Grupp, töötas aastatel 2004-2009 Jõgeva maavanemana. Riigikogusse on ta valitud aastatel 2011, 2015 ja 2019. Kokk on olnud korduvalt haldusreformieelse Jõgeva vallavolikogu esimees.

“Loodud kolalitsioon kavatseb Jõgeva vallas ellu viia uusi eesmärke. Paikkonna väärtuseks on kaunis Vooremaa, tublid ning töökad inimesed ja ettevõtlikud ettevõtjad. Eesmärk on algatada mitmeid uusi projekte. Kavatseme rajada Jõgevale tänapäevase keskväljaku ja ühendada linna olulised paigad promenaadiga ning rajada ka Jõgeva valla suurematesse keskustesse puhkealad-promenaadid. Soovime alustada Jõgeva spordikeskuse Virtus renoveerimistöödega ning rajada sinna juurde ka uisuväljaku,” ütles Aivar Kokk Eesti Uudistele.

Jaan Lukas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga