Riigikogu liige Priit Sibul esitas teisipäeval laste vaktsineerimisega seoses teabenõude sotsiaalministeeriumi juures tegutsevale immunoprofülaktika ekspertkomisjonile. Täiendavate selgituste saamiseks laste vaktsineerimist puudutavate otsuste langetamisel on Riigikogu liige pöördunud ka tervise- ja tööminister Tanel Kiige poole.
Teatavasti soovitab immunoprofülaktika ekspertkomisjon lastevanematel vaktsineerida ka lapsi vanuses 5-11-eluaastat, et vähendada haigestumust ning raske haiguskulu ja tüsistuste riski selles vanusegrupis.
Riigikogu liige soovib näha andmeid, mille põhjal otsustas komisjon, et laste vanuses 5-11 eluaastat vaktsineerimine COVID-19 vastu Pfizer-BioNTechi vaktsiiniga Comirnaty (5-11-aastastele) aitab vähendada nende haigestumise riski ja haiguse rasket kulgu. „Samuti on vajalik selgitada välja, mis andmetele toetudes leitakse, et vaktsineerimine aitab pidurdada viiruse levikut lastekollektiivides ja lähikondsete seas,“ märkis Sibul.
„Senistel andmetel põevad lapsed viirust reeglina kergelt, tihti ilma sümptomiteta. Samuti peame laste vaktsineerimise puhul võtma arvesse, et vaktsiinidele on tegemata pikaajalised uuringud, mis on küllaltki uue viiruse puhul ka mõistetav,“ lisas ta.
Nimelt on COVID-19 haiguse läbipõdenud 5-11-aastaste laste vaktsineerimisel otsustatud järgida samu põhimõtteid nagu 12+ vanusrühma puhul, mis tähendab, et kui laps on COVID-19 haiguse läbi põdenud, siis vaktsineerida soovitavalt kuuendal kuul ühe Pfizeri vaktsiinidoosiga või kui laps haigestub kahe nädala jooksul pärast esimese Pfizeri vaktsiinidoosi saamist, siis vaktsineerida ühe doosiga soovitavalt kuuendal kuul pärast tervenemist. Samuti, kui last on vaktsineeritud ühe Pfizeri doosiga ja ta haigestub COVID19 haigusesse rohkem kui kaks nädalat pärast esimest doosi, kuid enne teise doosi saamist, siis ei ole vajalik teist doosi manustada.