Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Eesti meedia suhtumine meie liitlaste USA ja Suurbritannia riigijuhtide suunal ülekohtune.
Boris Johnsoni kiirvisiit oli tore üllatus. Tubli mees! Ühendkuningriigiga on meil ajalooline erisuhe, tänane UK roll meie julgeoleku tagamisel on unikaalne. Nii on kõnekas, et peaminister Ratas oli esimene valitsusjuht, kellega Johnson kohtus ja esimene riik maailmas, kuhu ta pärast valimisi visiidi tegi, oli Eesti. Ülikõva! Sama tagurpidises tähenduses oli ka visiidi puhul avaldatud Ekspressi peatoimetaja Moora sõimukiri Johnsoni kohta arvamusartikli vormis.
Täheldan tegelikult laiemat trendi. Just praeguste UK ja USA liidrite suhtes on meie meedias millegipärast selgelt kallutatud ja pahatahtlik hoiak. Ilmselt on sellel kaks põhjust. Üks on maailmavaateline. Mõlemad liidrid on, olgugi erineva taustaga, värvikad ja konservatiivse agendaga liidrid ning meedias peegeldub sõnavõtjate sisuline ideoloogiline vastumeelsus. Teiseks võib paljudel juhtudel põhjus olla selles, et kasutatakse eriti uudislugude puhul nende suhtes kriitilise eelhoiakuga nende koduriigi meediat. Igal juhul on minu hinnangul tulemus ebaobjektiivne. Neil kahel riigil on meie julgeoleku tagamisel asendamatu tähtsus. Ja ausalt hinnates on mõlemad mehed seda nii sõna kui teoga ka tähtsaks pidanud.
Instinktiivne kiuslikkus Boris Johnsoni suunal on täiesti põhjendamatu ja eriti niisuguse erivisiidi päeval. See jutt täna Moora artiklis ei peegelda minu hinnangul küll eesti rahva suhtumist Boris Johnsonisse, niipalju kui inimestel siin erilist seisukohta üldse on. Muide, kõrgtasemel visiitide puhul tehakse liidritele ka ülevaated visiidi kajastusest külastatud riiki. Nii et pole mõtet iga hinna eest provokatsioone ehitada. Tasakaaluks niipalju, et Delfi põhjalik jooksev visiidi käsitlus oli igati tasemel.