Tallinna Volikogus asutati toetusrühm Tallinna-Helsingi tunneli rajamiseks

Tallinna volikogu Isamaa fraktsiooni liige Kaido Kukk tutvustab Tallinn-Helsingi püsiühenduse toetusrühma eesmärke.

Tänasel Tallinna linnavolikogu istungil loodi toetusrühm Tallinna Helsingi tunneli rajamiseks.

Toetusrühma esimehe Kaido Kuke (Isamaa) hinnangul peab Tallinn seadma pikaajalised sihid, kuidas muuta linn üheks Läänemere atraktiivsemaks piirkonnaks. Selle lahutamatuks osaks on püsiühendus Helsingiga, mille peamine eestvedaja peab olema just Tallinna linn.

Toetusrühma eesmärk on aidata kujundada linna seisukohti tunneliprojektiga seotud küsimustes ning teha koostööd kolleegidega Helsingist.

Kuke hinnangul on tähtis, et tunneli rajamine ei takerduks päevapoliitikasse. „Täna oleme jõudnud punkti, kus tunnel ei ole pelgalt enam unistus, vaid see on käega katsutav. Teema ei tohi sumbuda poliitilistesse kemplustesse, vaid sellega tuleb edasi minna erakondade üleselt ja senisest oluliselt intensiivsemalt. Toetusrühm annab meile selleks võimaluse,“ ütles Kukk.

Kuke sõnul on tunneli rajamise ideel toetajaid igast erakonnast. Toetusrühmaga oodatakse liituma kõigi volikogu fraktsioonide liikmeid.

Poliitilist toetust Tallinna-Helsingi tunneli rajamiseks näitab ka asjaolu, et Riigikogus moodustatud Tallinna- Helsingi püsiühenduse rajamise toetusrühma kuuluvad saadikud viiest erakonnast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga