Eesti 200 uus partner on olnud seotud Odini sõdalastega

Kohtla-Järvel on oodata tõsist valimisvõitlust, sest loomisel olev värvikas valimisliit tahab pikalt linna juhtinud Keskerakonna troonilt tõugata. Foto/allikas: commons.wikimedia.org/Sergej Medvedev

Erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas ütles 14. oktoobril ERR-i veebisaates “Otse uudistemajast” saatejuht Toomas Sildamile, et Eesti 200 paneb aasta pärast toimuvatel kohalike omavalitsuste valimistel oma nimekirjad välja vaid suuremates omavalitsustes.

“On omavalitsusi, kus on väga tugev kohalike aktivistide meeskond, näiteks Kohtla-Järve. Mina ei näe põhjust, miks peaks sinna eraldi tegema Eesti 200 nimekirja. Vaja on moodustada ühine opositsiooniline nimekiri,” ütles Kallas.

ERR-is kõlanud viide Kohtla-Järvele polnud juhuslik, sest vaid päeva varem lõi Eesti 200 käed kodanikuaktiviste ühendava mittetulundusühinguga Õige Valik, et tulla aasta pärast võimule Kohtla-Järvel, mida on ligemale veerand sajandit valitsenud Keskerakond.

Koostööpartner on Odini sõdalasi tugenud MTÜ eestvedaja

Ajaleht Põhjarannik vahendab videoloos, et erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas ja MTÜ Õige Valik eestvedaja Janek Pahka sõlmisid teisipäeva õhtul Kohtla-Järve linnavalitsuse esisel väljakul koostöömemorandumi, milles nad seavad eesmärgiks aasta pärast toimuvatel kohalikel valimistel sellise valimistulemuse saavutamist, mis võimaldaks Kohtla-Järvel valitsemises viia läbi muutuse.

Kallas ja Pahka selgitasid Põhjarannikule, et plaanis on moodustada valimisliit, millega on oodatud ühinema ka kõik teised erakonnad peale Keskerakonna ning kodanikuühendused, kes soovivad Kohtla-Järvel võimuvahetust. Koostöömemorandumi sõlminud Pahka ja Kallas kinnitasid, et loomisel oleva valimisliidus kandideerimise soovist on juba teatanud 40 inimest, aga ühegi nende nime peale Pahka nad ei avaldanud. Küll kinnitas Kallas, et tema Kohtla-Järvel ei kandideeri.

Väärib märkimist, et kui Kristina Kallas on olnud MTÜ Pagulasabi juht, siis Janek Pahka on olnud pagulaste vastu võidelnud Odini sõdalaste Eesti organisatsiooni juhatuse liige. Pahka rääkis tänavu märtsis Põhjarannikule antud intervjuus, et ta kuulus küll organisatsiooni, aga polnud selle juht. “Kogu lugu oli selles, et mult paluti abi, et sellest, nagu teda ajakirjanduses nimetati, “kriminaalide kambast” saaks ametlik juriidiline keha. Ma aitasin selle MTÜ teha ja mul paluti mõnda aega seal juhatuses olla. Enam ma seal ei ole,” kinnitas ta lisades, et see polnud mitte pagulaste vastu, pigem riigi pagulaspoliitika vastu suunatud protestiliikumine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga